"БАГАТО ЗДІБНОСТЕЙ В ОДНОМУ ФЛАКОНІ" АБО МАЙСТРИНЯ НА ВСІ РУКИ, КОТРА ЗНАЙШЛА СЕБЕ

Усі звикли до шаблонних статей та інтерв'ю. Навіть, коли вони вибухові, провокативні чи, як зараз модно "хайпові". Все одно вся інформація створюється за певними правилами.


Це інтерв'ю - нетипове. Так само як історія діячки мистецтв, про яку піде мова.

Часом буває, що все починається з середини. З того моменту, коли більшість з нас покірно йде давно обраним шляхом. Подекуди набридливим. Тому, що у ньому існує стабільність. Тому, що докорінно змінити власне життя є сили не в кожного. Бо зміни лякають. Хоча, як відомо, зміни - це завжди на краще!

Олена Вергелес - майстриня, котра пішла геть від офісного розпорядку життя та розпочала шукати себе. Перше, що вона спробувала і де вдалося досягти успіхів пані Олені - це hand-made. Як зізнається сама героїня інтерв'ю: "З самого малечку мені до вподоби "творити". Шила, в'язала, щось вигадувала, створювала." - згадує художниця. В'язати, пані Вергелес навчила її бабуся. Інші ж техніки вона опановувала самостійно.

Також, ця леді відмінно малює! "До малювання у мене любов з дитинства!" - розповідає Олена. Завдячуючи власному таланту художниці мультфільмам Disney. Переглядала їх маленькою та звертала увагу на деталі й практикувалася малювати: героїв, антураж, форми, співвідношення розмірів з реалістичністю.

Доросле життя диктує власні правила. Одне з яких: "Забезпечувати себе самостійно." Через це багато хто забуває, чи то "забиває" на власні вподобання та дитячі мрії, йдучи працювати туди, де обіцяють пристойний заробіток. Здебільшого - це роботи, не пов'язані з творчістю. Хоча, навчалася Олена Вергелес на художника-графіка. Досить довго, пані Олена, жодним чином не виказувала своїх талантів та вмінь. Сумлінно працювала у сфері продажу. Єдине, що поєднувало її життя із творчістю - розробка дизайнів поліграфії для компанії, де вона займала зовсім іншу посаду. Однак, ризикнула піти та гідно закінчила курси графічного дизайну. Поновила власний рівень знань. "Я туди пішла виключно "для себе", адже мала роботу. Це зараз я розумію, що все було не просто так. Туди мене тягнуло моє єство." - ділиться спогадами, пані Вергелес. "Hand-made-ом я захоплювалася завжди. Однак, у вільний час і лише як хобі." - говорить пані Олена.

Роботи дизайнерки побачили друзі й невдовзі з'явилися перші замовлення.

Починала Олена Вергелес із бісерних виробів, дерев. Згодом з'явилися унікальні сувенірні іграшки. Відтоді розпочалось і бурхливе "виставкове життя". Майстриня активно брала участь в різноманітних виставках як в Україні, так і за її межами. 2010 рік. Росія, Грузія, Канада та США. Чимало виробів дизайнерки "проживають" в багатьох країнах світу.


Основний напрямок у створенні сувенірних іграшок - "socks toys". Пупси-малюки чи "голопопикі". Їх, Олена створює індивідуально. Окремо під кожну людину, її хобі/роботу. Не менш важливою є зовнішня схожість з майбутнім господарем сувенірного пупса. Ці чудернацькі пупси настільки сподобалися людям, що їх замовляли звід усюди: США, Чехія, Швейцарія, Канада, Грузія, Лівія, Польща, Англія, Росія. Не кажучи про українські міста, такі як: Львів, Одеса, Чернівці, Харків, Луцьк та Крим. Це те, що відомо авторці унікальних ляльок.


Нарешті стала в нагоді освіта графічного дизайнера. З освітою та курсами, пані Олена ні на мить не зупиняється на досягнутому! Вчиться та самостійно створює власний сайт для hand-made виробів. Робить фото, редагує та створює портфоліо власних виробів тоді, коли модні нині соціальні мережі, як платформи для продажу, тільки-но народилися! Роки офісної праці як основної діяльності в поєднанні з тим, що миле серцю. Незабаром, пані Вергелес завершує кар'єру офісної робітниці й вирушає займатися творчістю, щоб робити цей світ красивішим!


"Спочатку я чітко не розуміла "що" і "як" я буду робити, але мала велетенське бажання творити!" - ділиться спогадами майстриня. Попри деякі налагоджені процеси, пані Олена не зупиняється на досягнутих вміннях та продовжує розвиватися. Художні курси - не лише новий досвід, ще нагода згадати забуті навички. Це корисні знайомства з багатьма художниками та іншими діячами мистецтв. Завдяки новим друзям, пані Олена відвідує різноманітні курси, майстер-класи, навчання, зустрічі та тематичні вечірки.