"БАГАТО ЗДІБНОСТЕЙ В ОДНОМУ ФЛАКОНІ" АБО МАЙСТРИНЯ НА ВСІ РУКИ, КОТРА ЗНАЙШЛА СЕБЕ

Усі звикли до шаблонних статей та інтерв'ю. Навіть, коли вони вибухові, провокативні чи, як зараз модно "хайпові". Все одно вся інформація створюється за певними правилами.


Це інтерв'ю - нетипове. Так само як історія діячки мистецтв, про яку піде мова.

Часом буває, що все починається з середини. З того моменту, коли більшість з нас покірно йде давно обраним шляхом. Подекуди набридливим. Тому, що у ньому існує стабільність. Тому, що докорінно змінити власне життя є сили не в кожного. Бо зміни лякають. Хоча, як відомо, зміни - це завжди на краще!

Олена Вергелес - майстриня, котра пішла геть від офісного розпорядку життя та розпочала шукати себе. Перше, що вона спробувала і де вдалося досягти успіхів пані Олені - це hand-made. Як зізнається сама героїня інтерв'ю: "З самого малечку мені до вподоби "творити". Шила, в'язала, щось вигадувала, створювала." - згадує художниця. В'язати, пані Вергелес навчила її бабуся. Інші ж техніки вона опановувала самостійно.

Також, ця леді відмінно малює! "До малювання у мене любов з дитинства!" - розповідає Олена. Завдячуючи власному таланту художниці мультфільмам Disney. Переглядала їх маленькою та звертала увагу на деталі й практикувалася малювати: героїв, антураж, форми, співвідношення розмірів з реалістичністю.

Доросле життя диктує власні правила. Одне з яких: "Забезпечувати себе самостійно." Через це багато хто забуває, чи то "забиває" на власні вподобання та дитячі мрії, йдучи працювати туди, де обіцяють пристойний заробіток. Здебільшого - це роботи, не пов'язані з творчістю. Хоча, навчалася Олена Вергелес на художника-графіка. Досить довго, пані Олена, жодним чином не виказувала своїх талантів та вмінь. Сумлінно працювала у сфері продажу. Єдине, що поєднувало її життя із творчістю - розробка дизайнів поліграфії для компанії, де вона займала зовсім іншу посаду. Однак, ризикнула піти та гідно закінчила курси графічного дизайну. Поновила власний рівень знань. "Я туди пішла виключно "для себе", адже мала роботу. Це зараз я розумію, що все було не просто так. Туди мене тягнуло моє єство." - ділиться спогадами, пані Вергелес. "Hand-made-ом я захоплювалася завжди. Однак, у вільний час і лише як хобі." - говорить пані Олена.

Роботи дизайнерки побачили друзі й невдовзі з'явилися перші замовлення.

Починала Олена Вергелес із бісерних виробів, дерев. Згодом з'явилися унікальні сувенірні іграшки. Відтоді розпочалось і бурхливе "виставкове життя". Майстриня активно брала участь в різноманітних виставках як в Україні, так і за її межами. 2010 рік. Росія, Грузія, Канада та США. Чимало виробів дизайнерки "проживають" в багатьох країнах світу.


Основний напрямок у створенні сувенірних іграшок - "socks toys". Пупси-малюки чи "голопопикі". Їх, Олена створює індивідуально. Окремо під кожну людину, її хобі/роботу. Не менш важливою є зовнішня схожість з майбутнім господарем сувенірного пупса. Ці чудернацькі пупси настільки сподобалися людям, що їх замовляли звід усюди: США, Чехія, Швейцарія, Канада, Грузія, Лівія, Польща, Англія, Росія. Не кажучи про українські міста, такі як: Львів, Одеса, Чернівці, Харків, Луцьк та Крим. Це те, що відомо авторці унікальних ляльок.


Нарешті стала в нагоді освіта графічного дизайнера. З освітою та курсами, пані Олена ні на мить не зупиняється на досягнутому! Вчиться та самостійно створює власний сайт для hand-made виробів. Робить фото, редагує та створює портфоліо власних виробів тоді, коли модні нині соціальні мережі, як платформи для продажу, тільки-но народилися! Роки офісної праці як основної діяльності в поєднанні з тим, що миле серцю. Незабаром, пані Вергелес завершує кар'єру офісної робітниці й вирушає займатися творчістю, щоб робити цей світ красивішим!


"Спочатку я чітко не розуміла "що" і "як" я буду робити, але мала велетенське бажання творити!" - ділиться спогадами майстриня. Попри деякі налагоджені процеси, пані Олена не зупиняється на досягнутих вміннях та продовжує розвиватися. Художні курси - не лише новий досвід, ще нагода згадати забуті навички. Це корисні знайомства з багатьма художниками та іншими діячами мистецтв. Завдяки новим друзям, пані Олена відвідує різноманітні курси, майстер-класи, навчання, зустрічі та тематичні вечірки.

Усі події майстриня висвітлювала на власних сторінках у соц. мережах. Її виробами починає цікавитись все більше людей. "Варто розповісти про період творчого життя, в якому я мала змогу працювати з дітьми від 5 до 12 років. Це було захопливо! Вони (дітки), на відміну від дорослих, не мають жодних меж! Не бояться малювати. Сумлінно вчаться, коли щось не вдається. Фантазують і вигадують дивовижні речі! Я багато чого запозичила від них!" - ділиться теплими спогадами, пані Вергелес.

Завдяки досвіду роботи з дітьми, художниця вигадує конкурс та реалізує власний проєкт - "Іграшка з малюнку дитини." Той самий піар у соц.мережах та зворотна відповідь у вигляді малюнків від дітей. Серед усіх конкурсантів було обрано трьох переможців. Вони отримали hand-made іграшки створені пані Оленою. Іграшки були точнісінько такі самі, які вони вигадали та намалювали. "Було несподівано отримати понад 100 малюнків від дітей, котрі забажали взяти участь у моєму конкурсі" - зазначає майстриня.


Страх існує. Всередині кожного з нас. Завжди. Це те, що оберігає та водночас і перешкоджає. Власним шляхом, пані Олена постає в образі безстрашної жінки. Ми запитали, чи це дійсно так. "Звісно були певні страхи, коли розпочинала працювати на замовлення у нових для мене жанрах." - розповідає художниця.


Фасад садиби "Бузина". "Начебто розписувала стіни й до цього, але ж не фасад! Він був весь з цеглинок. Малюнок лягає зовсім інакше, ніж на гладких поверхнях." - зауважує майстриня."З останньої моєї поїздки в Полтавську область: - Розпис чергової стіни в садибі. Простий малюнок можна нанести за 1 день. Мій об'єкт (майбутній місцевий ресторанчик-кафе), в якому ілюстрація збільшувалася згідно з тим, як тільки-но я нанесла перший задум. Спочатку ваза з букетом півоній. Згодом, зрозуміли, що потрібен стіл і стілець. Тут вже "до кадру просяться" полички, горщики та сухоцвіти. Загалом вийшов невеличкий, проте екстер'єрний розпис. Така робота займає не один, а декілька днів." - розповідає, пані Олена.

Олена Вергелес дивує кількістю власних творчих вподобань та вмінь. Про це свідчать її ілюстрації до серії книжок відомого українського видавництва. Все частіше "ілюстрування" використовують у найрізноманітніших варіаціях. Розпис стін, фотозони, вікна, іноді навіть "тимчасово, щоб прикрасити об'єкт до свята". Ілюстрації від Олени Вергелес теж бувають не лише фасадні, а також книжкові.

Ще один з улюблених напрямків художниці - леттерінг.

Відносно новий напрямок, який застосовується з різною метою та в багатьох варіаціях.

"Я розписую дощечки з меню, стіни в ресторанах, створюю унікальні логотипи для крафтових виробників, роблю розпис на одязі або тканині та багато іншого. Завдяки, цифровим технологіям існує велетенський спектр застосування ілюстрації." - зауважує, пані Вергелес.

У довгострокових планах художниці - продовжувати розпис стіни як зазвичай, так і за для зеленого туризму. В Україні та закордоном. Початок цьому було покладено в Полтавський обл., в с.Піски Удайські.


Пані Олена - не лише відома, талановита художниця й hand-made майстриня. Вона опановує все нові горизонти діяльностей.

Нумерологія - наука про числа і життя. Ще одна діяльність, якою захоплюється Олена Вергелес.

"З 2020 року навчаюся нумерології. До речі, згідно з датою мого народження, чітко зазначений саме творчий напрямок моєї діяльності, а також ті етапи, котрі вже були в житті (коли працювала в офісі, а душа просилася творити). Планую розвивати практичні консультації з нумерології. Працюю над створенням власної Т-гри з пошуку творчих талантів у людей, де я - коуч/мотиватор аби їх розкрити." - ділиться планами на майбутнє майстриня.


Пані Олена, із посмішкою на обличчі говорить, що вона - "художниця нумерології". Ми дійшли висновку, що це - про поєднання багатьох умінь та діяльностей, які до вподоби серцю і душі. Їх опанування - лише пів шляху до почуття гармонії з собою та вдоволення власним життям. Коли ж ці вміння регулярно вдосконалюються - ось, що дійсно передбачає професійний успіх у різнобічних напрямках. Позитивна, усміхнена, життєрадісна. Олена Вергелес відповідає на запитання та ділиться власним досвідом. Про те: "як потрібно", "що важливо" і "чого не слід робити"


- Чи потрібно займатися самопіаром або самостійно пропонувати власні послуги? Можливо, досить й таланту, завдяки якому з'являться замовлення?

- Вкрай важливо заявляти про себе! Потрібно піарити себе або, щоб хтось це робив. Інакше, це як "малюнок в стіл". Намалював і поклав до шухляди в столі - хто ж його побачить??? Хто захоче купити або замовити??? Про нього, окрім тебе, ніхто не знає!

- Чи кожна людина має талант?

- Всі мають талант! Бодай один.) Його потрібно лише відкрити в собі. Головне - діяти та опановувати щось нове.


- Що, на Вашу думку, є важливим для гармонії з собою та відчуття задоволення від власного життя?

- Найважливіше - отримувати задоволення від роботи! Не важливо ким працюєш, важливо кайфувати від справи.


- Якими будуть Ваші поради опираючись на власний досвід? Як і з чого починати? На що робити акцент? Що розвивати? Яких помилок варто уникати?

- Не боятися! Експериментувати, створювати, брати замовлення (навіть нові техніки), розповідати/заявляти про себе та не боятися! Варто брати участь у волонтерських проєктах. Варто бути помічником/стажистом за для напрацювання досвіду. Шукати своє. Те, що захоплює Вас у робочому процесі. Важливо, щоб робота приносила задоволення. Важлива підтримка близького оточення. Важливою є підтримка вчителів, котрі навчають і колег, котрі надихають. Саме завдяки підтримці, свого часу, я спромоглася опанувати графічний дизайн та інші напрямки.


"Краще зробити та пошкодувати, ніж шкодувати через те, що не зробив. Я ні про що не шкодую з того, що зробила, аби отримати СВІЙ ВЛАСНИЙ досвід у творчій сфері." "Моя головна порада всім та кожному, без винятків - ДІЙТЕ!!! Можливості - всюди! Бажання і мрії - збуваються! Необхідно лише правильно формулювати запит!")

І на останок:

- Думки, мрії, бажання щодо розвитку Ваших напрямків діяльності в Україні? Що необхідно зробити за для культуралізації мистецтва, для популяризації його, серед населення і в країні, в цілому?

- Дуже хочу, щоб усі, нарешті, цінували hand-made вироби та майстрів!!! Також, щоб були щедрі, навіть не так, СПРАВЕДЛИВІ, щодо їхньої вартості! Адже, в кожну роботу ми вкладаємо не лише майстерність, якість та унікальність, ми вкладаємо найцінніше - це час, свою душу і заряджаємо його своєю власною енергією!