ДОСТУПНЕ ПЕРЕТВОРЕННЯ ЖИТЛА В ІТАЛІЇ ВІД ФРАНЧЕСКИ ПЕРАНІ

Наскільки інноваційним ви можете отримати житло у 25 м²?

Творчість італійської архітекторки Франчески Перані подолала обмеження щодо розміру проєкту реставрації. Зосередившись на корисній «стилістичній» винахідливості, Перані вдалося ефективно перетворити чинний простір (раніше відкритий ґанок, що використовувався для зберігання) - у додаткову маленьку квартиру для родини, яка проживає у цьому помешканні."Міська каюта" є продовженням сучасної вілли, яка була побудована в 1968 році архітектором Арменом Манук'яном і відремонтована Перані у 2008 році.

Хоча нещодавнє втручання зберегло первісну зовнішню форму, Перані внесла й нові особливості: оновила колір фасаду і побудувала "другу обгортку" - перфоровану металеву сітку, яка легко складається та відокремлює приватний садовий простір.

Сама споруда є посиланням на давньоперсидські арки та затінення від сонця, наголос на італійсько-іранській спадщині родини.


Через обмежений внутрішній простір та "надзвичайну вузькість" будівлі, гнучкість та багатофункціональність були пріоритетом. Перані розробила індивідуальну концепцію інтер'єру, яка зосереджується на двох однотонних зонах у "відкритому контрасті", використовуючи недорогі матеріали.


Вітальня площею 19 м² повністю вкрита стружковою дошкою, що є проявом уваги до теплоізоляції, з дотиками глянцевої синьої смоли, матеріалу, який з повною силою з’являється у ванній. Окремими доповненнями в кухонному куточку є ручки 1960-х та набивна мармурова стільниця з дерева.


"Діагональні лінії визначають дизайн кухонної панелі та підвісних віконних рам, - говорить Перані, - забезпечуючи динамічний коридор, де дві дерев'яні ніші сприяють фронтальному поєднанню".


Робота Перані свідчить про те, що гнучкості, конфіденційності та комфорту можна досягти незалежно від розміру чи бюджету житлового приміщення.