ЖИТЛОВИЙ ПРОСТІР "HIGH STREET HOUSE", АБО: ЯКИЙ ВИГЛЯД МАЄ "КОМУНАЛКА" В ЄВРОПІ?


Архітектори та забудовники Том та Джеймс Театум спроєктували та реалізували проєкти для спільного проживання в західному Лондоні. Концепція не передбачає двох однакових будинків. Мешканці, з легкістю можуть отримати доступ до приміщень для роботи, навчання та спілкування. За змістом, ці помешкання можуть чимось нагадувати гуртожиток, комунальну квартиру або ж хостел. Хоча, за наповненням, приміщення більш схожі на розкішні апартаменти. Брати Театум, керують власною компанією Noiascape, й за сумісництвом архітектурною студією Teatum + Teatum, спроєктували "High Street House", щоб запропонувати сучасне та товариське життя людям різного віку, а не лише молоді. Кожен будинок у "High Street House" не схожий на інший. Відповідно до моделі спільного проживання, будинки мають невеличкі розміри, у яких мешканці мають доступ до додаткових, спільних приміщень. Вони містять спільну вітальню, яка одночасно є приміщенням для проведення заходів, простору кухню та їдальню, пральню та сходи, що несуть собою функцію "комунальної бібліотеки".


Мансардні вікна допомагають максимізувати природне світло. Будинки - це таке собі поєднання студій та мікроквартир. Розроблені, щоб запропонувати не тільки доступну якість, а ще й різноманітність. Будівлі є одно-, та двоповерхові, а деякі мають приватні відкриті тераси. Усі будинки оснащені спеціально розробленими меблями, включно з ліжком та пересувною шафою для зберігання речей, щоб одночасно забезпечити економію не тільки місця, а ще й витрат. В інтерв'ю Джеймс Театум зазначив, що мешканці таких будинків це люди, що не перебувають у відносинах, а також люди, котрі розірвали шлюб. Здебільшого саме цих людей приваблює таке місце проживання, але його не розцінюють, як "вічний дім". "Також, жителі "High Street House", зазвичай приїжджають до Лондона на певний період, щоб працювати або вчитися", - сказав він. "Помешкання для людей, котрі здатні працювати віддалено. Для тих, хто захоплений культурними та соціальними можливостями, які надають міста. Людей, які хочуть жити в сучасному просторі: високотехнологічному, мебльованому і водночас такому, що дозволяє зосередитись на житті".


У кожножному будинку є ялицева кухня Дугласа та пересувна шафа для зберігання речей, зроблена з перфорованого металу. Дизайн "High Street House" розробили у відповідь на зібрані дані від людей з орендованих будинків, які компанія Noiascape побудувала та здавала в оренду, включно з садовими будинками "Hidden House". Засновники зауважили, що мешканці все частіше прагнуть працювати вдома - це тенденція, яка ще більше посилилася після пандемії Covid-19. Це означає, що подібні, багатофункціональні простори стають дедалі важливішими для людей. Архітектурні об'єкти, котрі надають жителям новітні можливості за для поєднання проживання з робочим простором, а також приміщення, де можна проводити семінари, виставки, бесіди та інші заходи, які можуть зацікавити місцеву громаду. Ліжка в оселях розроблені, як багатофункціональні платформи з поверхнями та місцями для зберігання великої кількості речей. Це є особливістю, коли ліжко, вже не просто місце для сну. Тепер воно рівносильно використовується не лише для відпочинку, а також і та роботи. Отже, ліжко в кожному будинку "High Street House" - це багатофункціональна платформа, що об’єднує поверхні та має безліч призначень. Подібним чином, архітектори створили й інші багатоцільові меблі, включно з вбудованими лавами, що на вікнах - для сидіння.


Просторі ванні кімнати облицьовані геометричною плиткою. "Гнучкі форми роботи, кількість яких значно зросла після пандемії, змінили спосіб використання приміщень їх мешканцями й того, що їм потрібно, у просторі, де вони живуть" - сказав Джеймс.

"Різноманіття у використанні простору відбувається паралельно: робота, приготування їжі, читання, спілкування в чаті, тренування - все це можливо поєднувати в одному просторі. Це відбувалося й до Covid-19, та пандемія з локдаунами лише посилили цю тенденцію. Тому, ми просто розширили ідею будинку, як місця не лише для проживання, але й для роботи, навчання та спілкування - все в одному приміщенні". Коворкінг-лаунж одночасно є простором для проведення заходів.


Естетика дизайну - це сміливі кольори, якісні матеріали та прості, сучасні деталі. Підлога - пігментований бетон у яскраво-зелених та червоних відтінках. Бетонні та цегляні стіни. Сходи, як функціональна "комунальна бібліотека". "Сучасні мешканці бажають заселитися й одразу жити звичним життям без зайвого клопоту", - сказав Джеймс. "Якщо ми можемо забезпечити повністю інтегрований меблями інтер'єр - це позбавить потреби купувати низькоякісні меблі, які часто викидають вже через рік". "Ми будемо продовжувати інвестувати в проєктування та виготовлення меблів молодими британськими виробниками, оскільки це передбачає чітку ідентичність в дизайні інтер'єру, а також дає нам змогу працювати з новими талантами". Великою кухнею та їдальнею може користуватися кожен. Перші мешканці "High Street House" переїхали до помешкань в кінці 2020 року. До них належать 18-річний студент та сімейна пара літніх людей.

Через обмеження у зв'язку з Covid-19, спільні приміщення будівель наразі не мають змоги функціонувати за всіма призначеннями. Але, у Noiascape, найближчим часом планують підготувати різноманітні програми спільних заходів з урахуванням усіх, епідеміологічних вимог.