ЗНАЙДІТЬ СВОЄ ІМ`Я НА ВИШИВАНЦІ!

Український народний орнамент - вишивка. В наш час, переважна кількість громадян сприймають її, здебільшого як декоративний елемент, але для наших предків вона мала велике значення. У давнину для багатьох українців не було нічого складного в тому, щоб “читати” вишивку як книгу, оскільки символи в орнаменті мають свої значення. Уявляєте?!

Усі елементи вишивки - це не просто кола, ромби, гілки та спіралі. Фігури створювались десятки століть тому, як унікальні символи, кожен з яких мав своє значення та переклад, наче інша мова. Минулі покоління мали набагато щільніший зв'язок зі світом Природи: рослинами, тваринами, небесними світилами. Відтворюючи цей світ у вигляді символів вишивки, наші пращури вірили в те, що викарбовують свою майбутню долю. Вишивання таємничих, древніх знаків на полотні - це було щось на кшталт заклинань, оберегів, як коди для свого роду та майбутніх поколінь. Саме тому вони прикрашали орнаментами одежу та інші речі, які поєднували усю родину.

Зашифрувати слова, назви міст та власне ім’я у схему українського орнаменту: сьогодні, таке вміння наших предків, частково можна порівняти зі створенням QR-коду. Кожна літера – це вишитий символ, проте кожен символ – це потужний оберіг! Абетку візерунків та їхнє тлумачення видав у своїй книзі Володимир Підгірняк, дослідник української писанки та вишивки. Шляхом аналізу народної творчості прикарпатського краю, він виявив певні закономірності в орнаментах, які наштовхнули його на виявлення в них закодованої інформації.

Тільки но погляньте, якого вигляду набувають імена українців, які закодували в українській вишивці.

Знайдіть своє ім'я на вишиванці!