МАСА ПРЕДМЕТІВ, ЩО СТВОРЕНІ ЛЮДЬМИ ПЕРЕВИЩИЛА МАСУ ВСЬОГО ЖИВОГО НА ЗЕМЛІ...


У 2020 році світ людей став більшим, ніж світ тварин та рослин, тобто загальна маса штучно створених предметів досягла 1,1 трильйона тонн і перевищила біомасу. Далі, кажуть ізраїльські вчені, розрив буде лише збільшуватися.

Дослідження показали, що сліди людства швидко збільшуються у розмірах з початку XX століття, подвоюючись кожні 20 років. Це відбувається в основному через збільшення споживання та розвиток міст.

На початку XX століття антропогенна маса становила близько 3% від загальної світової біомаси. Зараз людство створює предмети зі швидкістю до 30 мільярдів тонн на рік. Якщо такий темп збережеться – до 2040 року маса антропогенних об’єктів виросте до 3 трильйонів тонн.

Рон Міло з Інституту науки Вейцмана в Реховоті, Ізраїль, та його колеги досліджували зміни в глобальній біомасі та штучній масі, яку створюють люди, з 1900 року до сьогодні. Антропогенна маса визначається як маса, закладена в неживих твердих предметах, зроблених людьми, і не включає відходи.

Велика частина штучно створених об’єктів – це будівлі та інфраструктурні об’єкти, що складаються з бетону, цегли та асфальту. Що стосується глобальної біомаси, то більша частина припадає на рослини та кущі з чагарниками.