НАДЗВИЧАЙНІ СВІТИЛЬНИКИ ЗІ ЗВИЧАЙНОЇ ФАНЕРИ!


Zsuzsanna Horvath виготовляє світильники з фанери, вирізаної лазером. Дизайнер Zsuzsanna Horvath використовує березову фанеру, розрізану лазером, для виготовлення підвісного світильника Illan для італійської компанії Luceplan.

Горват викликала у Люцеплан інтерес, коли вона демонструвала прототип свого дизайну на Salone Satellite під час тогорічного видання Міланського ярмарку меблів.

Світильник виготовлений з березової фанери. "Іллан" означає щось тимчасове або швидкоплинне по-угорськи, концепція, яку Горват намагалася втілити в простому і делікатному дизайні.

Точна технологія лазерного різання використовується для нанесення рівновіддалених ліній через тонкий лист фанери.

Сила тяжіння створює форму лампи. Підвішене зверху, дерево спадає у виразну вигнуту форму абажура.

"Ідея лампи походить від експериментів із моделями лазерного різання, що застосовуються до різних матеріалів", - пояснює Горват.

"Коли аркуші паперу та дерева ріжуться геометрично, вони набувають нових характеристик, завдяки силі тяжіння".

Підвісні світильники Illan доступні у трьох розмірах.

"Простий, консервативний мотив різання формує дерево у тривимірний, скульптурний предмет, який реагує на найменший рух повітря, тоді як тепле сяйво світла створює відчуття розслабленості та спокою, відбиваючись на дерев'яній поверхні", - сказала Горват. "Лампа знаходиться на межі між мистецтвом та дизайном, об'єднуючи функціональну якість, гарний зовнішній вигляд та трохи магії, необхідної нам у нашому повсякденному житті", - додає дизайнер.

Лампи використовують світлодіодні ліхтарі теплого кольору.

Доступний у трьох версіях підвісний світильник Illan може мати ширину до метра.

Горват - угорська дизайнерка та архітекторка, що базується в Копенгагені, де вона керує власною студією.