НІМЕЧЧИНА ВРАЖАЄ! АРХІТЕКТОРИ ЗБИРАЮТЬСЯ ПОБУДУВАТИ НАЙВИЩИЙ В ЄВРОПІ ДЕРЕВ`ЯНИЙ ХМАРОЧОС

У Берліні побудують 98-метровий хмарочос вартістю 90 мільйонів євро. Споруда під назвою WoHo буде створена з дерева - поперечного бруса, завдяки чому в будівництві зменшиться до мінімуму використання сталі та бетону, ніж їх використовують зазвичай, пише Bloomberg.

UBT - компанія, яка спеціалізується на екологічному та безпечному будівництві, побудує дерев’яну багатоповерхівку в районі Фрідріхсхайн-Кройцберг.

Цей проєкт створила норвезька компанія Mad Arkitekter. Будівлю буде побудовано переважно з дерева. На сьогодні, дерев'яний хмарочос стане найвищою баштою в Європі, яку побудують з цього матеріалу. У якості фундаменту буде використовуватися виключно залізобетон.

Таким чином WoHo, назва якого походить від Wohnhochhaus або «вежа для житла», підштовхне Берлін, та загалом й інші міста "до змін соціальної та екологічної ситуації", заявили в компанії.

Дерев'яний комплекс складатиметься з чотирьох будівель різної висоти. Загальна площа користування – 18 тис. кв.м. З них 60% планують здавати в оренду або продаватимуть як житло, зокрема і соціальне, 25% – це комерційні приміщення, а решта – громадський простір. Перші поверхи облаштують як продуктові магазини, кафе, студії та інші комерційні об’єкти. Також у комплексі буде зведено дитячий садочок, їдальня, оздоровчий центр із сауною та баром. Архітекторами проєкту заплановано озеленення прибудинкової території, терасу на даху та сади.

Що стосується кількість паркомісць, y WoHo зазначили, що їх зведуть до мінімуму. Майданчики для приватних автомобілів будуть здебільшого замінені місцями для велосипедів, зарядними станціями для електромобілів і місцями для автомобілів загального користування.