ПАЛІТРА БУДЕННОСТІ


Як це не дивно, існує чимала кількість розбіжностей, що до сприйняття кольорів та тлумачення цього, здавалося б, нічим не особливого, дійства. Та чомусь бажання яскравих відтінків, навіть у психологів трактується за нестачу уваги та спосіб привернення її, таким чином... А що, коли колір сприймати лише як "колір"? Тобто, бажання: "якомога більше яскравого!" трактувати як спосіб різноманітною палітрою прикрашати "буденну сірість"?! Існують країни, де така, архітектурна "кольорова практика" — є досить розповсюдженою. Та міста, жителі яких не вбачають у цьому нічого незвичного, а навпаки — достатньо завзято беруть участь у дизайні фасадів власних будинків. Декорують власні балкони та вікна не "пластиком", а значною кількістю різнобарвних горщиків, яскравими квітами в них та навіть різнокольоровими віконницями (ставнями) за для загальної стилістичної гармонії архітектурної споруди.

Наприклад у місті Шефшауен, що в Марокко, велика кількість вуличок з блакитними будинками, лавами, парканами та вазонами. Це розпочалося ще у XV столітті. В Іспанії того часу, примусово змушували людей змінити релігію. Тоді безліч мусульман та юдеїв стали вигнанцями. Частина з них вирушила до Марокко, де і з'явилося це поселення. Юдеї фарбували свої будинки в синій відтінок, схожий на колір Таліта — молитовного покривала. Таким чином й виникли ці яскраві та незвичні будиночки, які згодом набули загальносвітової популярності.

Цікава, маленька вулиця у Парижі, будинки якої пофарбовані в яскраві кольори: блакитний, рожевий, зелений, жовтий, фіолетовий... Всього на вулиці Крем'є 25 будинків. Вони схожі одне на одного, але сильно відрізняються від решти місцевої архітектури. Тут можна перевести подих під час буденної метушні за допомогою звичайної прогулянки. А ще відірватися від справ: пошуками, на фасадах, невеличких, секретних малюнків.

В Копенгагені є вулиця Нюхавн, котра здається взагалі не справжньою. Вона виглядає, наче ілюстрація до казок відомого Андерсена (до речі, проживав знаменитий казкар у Новій Гавані). Нюхавн — це одне з найкрасивіших місць в місті. Воно знаходиться на березі каналу. У минулому, як і було заведено в припортовій місцевості, тут було чимало "гульвісних" закладів, але сьогодні базуються безліч затишних кафе та кав'ярень для туристів.

Різнокольорові будинки канадського міста Сент-Джонс вражають! Це столиця провінції Ньюфаундленд і Лабрадор, найстаріше місто країни. Центральну вулицю Сент-Джонса прозвали "JellyBean Row". Здалеку будинки дійсно схожі на різнокольорові цукерки. Особливо гарний ракурс відкривається споглядаючи на яскраво забарвлену вулицю з океану.

Незмінними залишаються яскраві будинки міста Буенос-Айрес, що в Аргентині, котрі зумовлюють собою велику частину власної історії кінця XIX століття. Коли європейські іммігранти прибули з італійського міста Генуї, багато хто з них - стали докерами, які, практично не мали прибутку. Вони будували свої будинки з тонких шматочків металу з доків, котрі фарбували залишками від корабельної фарби. Коли один колір закінчувався, вони просто використовувати інший. І, таким чином, був народжений цілий барвистий район.

Як і в Буенос-Айресі, у чилійському Вальпараїсо - для фарбування будинків колись використовували залишки корабельної фарби. Сьогодні будинки зручніше тинькувати, але вже за звичкою — кольорових відтінків. Завдячуючи цьому панорама міста надзвичайно яскрава. Найкраще роздивитися її різномаїття барв вдасться з канатної дороги, яка проходить вздовж схилу "Берег Кордильєри".

Кожну з цих, яскравих місцин звісно необхідно побачити своїми очима хоча б раз у житті. Та допоки такої нагоди не трапилось — не слід нудьгувати! Адже, життєрадісного забарвлення своїм вікнам, фасаду будинку, тощо, кожен має можливість — надати самотужки. До цього, як ви вже зрозуміли, далеко не завжди спонукає бажання виділитись та потреба в увазі. Бажаємо, щоб палітра яскравих фарб була не тільки назовні вашої оселі, а насамперед всередині вас самих!