ПАНДЕМІЯ - НЕ ЛИШЕ ПРО ОБМЕЖЕННЯ, ТАКОЖ І ПРО НАРОДЖЕННЯ


Минулий рік змінив життя людей. Чимало говорили, й значно більше писали про пандемію коронавірусу, її вплив та наслідки на кожного з нас. Ніхто не чекав, що подібне взагалі можливо! Суворі реалії епідемії диктують власні правила для подальшого існування. Світ змінився...

Стрімке поширення, приголомшлива статистика захворюваності та смертності - жахали. Однак, суворі заходи безпеки, боротьба за збереження життів та виготовлення вакцин у надзвичайно стислі терміни - дають надію!

На жаль, вірус невпинно продовжує тероризувати світ. Covid-19 завдає неосяжних збитків світовій економіці, калічить та забирає сотні, тисячі життів ледь не щодня.

Як минулого, так і цього року багато країн вводили карантинні обмеження. Невдоволених цими заходами було чимало, зокрема громадян України. Звісно, не всі заходи з перешкоджання поширення епідемії були продумані на 100%, проте, часу на розробку ретельного плану - не було також.

Усі телеканали регулярно транслюють негативні наслідки локдаунів. Як щодо позитивних? Вони теж існують! В житті кожної людини вагоме місце займає робота. Ми збираємось на роботу. Дістаємося до роботи транспортом. Більшу частину дня - працюємо, а по завершенню - їдемо додому. Це - графік більшості населення. А з початком пандемії та введенням локдаунів в нас з'явилося купа вільного часу. Працюючи дистанційно вільного часу трохи менше, а як "ні" - себе потрібно чимось зайняти. Перегляд фільмів, похід до супермаркету, побут, нестача коштів та депресивні думки, на жаль, займають майже 60% вимушено-вільного часу населення. А як же ті 40%, що залишилися? В їхньому житті з`являється творчість! Цікавість до мистецтва під час пандемії, збільшилась вп'ятеро! Цікавість усіма різновидами творчої діяльності та творчими професіями - зросла на 87%! Продаж різноманітних атрибутів для творчості збільшився майже в 100 разів! Флористика. Дизайн. Гончарство. Живопис. Різновиди плетіння, вишивки, в'язання та шиття охопили людей по всьому світу! Частково за для розваги, здобуття нових навичок та, щоб зайняти свій вільний час. Згодом, так захопилися, що змінили роботу. Існують талановиті люди, унікальні, обдаровані. Проте, варто пам'ятати, що хобі - це захоплення, тоді як професійна діяльність потребує професійних знань у будь-якій сфері. Накопичуйте власний досвід. Вбирайте в себе досвід інших. Експериментуйте! Шукайте себе! Працюйте над собою! Відточуйте вміння і завжди вчіться. Усім відомо: "Той, хто володіє інформацією - володіє світом!"

Вкрай проста та змістовна схема колористики для майбутніх дизайнерів, декораторів, модельєрів, художників тощо. Використовуючи ці знання - Ваша діяльність завжди буде виглядати довершено та професійно. "Якщо Ви не знаєте законів кольору, але здатні створювати шедеври - Ваш шлях полягає у цьому незнанні. Проте, якщо Ви не знаєте ці закони, не здатні створювати шедеври, тоді Вам варто подбати про отримання відповідних знань."

Кольорове коло Іттена - схематичне зображення, котре ілюструє його теорію кольору. Літографія 1921 рік.

Коло поділене на 12 кольорових секторів. У центрі знаходяться 3 головних, першочергових (червоний, жовтий, синій) під час поєднання яких, виникає різноманіття кольорового кола. Наступні кольори - другорядні (фіолетовий, зелений, помаранчевий) - складові кольори, котрі отримані шляхом змішування у рівному співвідношенні - першочергових кольорів. Поєднуючи першочергові та другорядні кольори - отримуємо 6 кольорів третинного значення.

Найважливіше - навчитися користуватися цим допоміжним "інструментом". Кольорове коло спроєктоване таким чином, що поєднання будь-яких кольорів, обраних у ньому, неодмінно будуть виглядати гармонійно, разом. З його допомогою, Ви легко визначите, який колір слід додати, а який - не варто.

Компліментарні кольори. Найдоступніша серед усіх методик поєднання. Комбінація з двох, контрастних кольорів (або відтінків), що розташовані на протилежних сторонах кольорового кола.

Класична тріада. Класичну тріаду створюють 3 рівновіддалених, відносно кольорового кола Іттена, кольори. Щоб досягнути гармонійного поєднання в тріаді: оберіть один колір, як головний; два інших використовуйте за для акцентів. Також, можливе пропорційне використання - 60/30/10.

Контрастна тріада - варіант компліментарного поєднання кольорів. Але, замість протилежного кольору використовується суміжні з ним кольори. Використання спліт-додаткових кольорів надасть значний ступінь контрастності, проте не настільки насичених, як додатковий колір. Спліт-додаткові кольори нададуть більшої гармонії, ніж використовуючи прямий додатковий колір.

Аналогова тріада. Обираємо 2-3, чи навіть 5 кольорів, котрі знаходяться поруч один з одним на кольоровому колі. Такі поєднання вважаються спокійними, приглушеними та стриманими. Квадратна схема. Поєднання чотирьох кольорів, які є рівновіддаленими один від одного на кольоровому колі. Ці кольори відрізняються один від одного, але не зважаючи на це - доповнюють одне одного. Тут варто обирати один домінантний колір, тоді як інші - допоміжні. Прямокутна схема складається з чотирьох кольорів, кожні два з який - компліментарні. Така схема передбачає велику кількість варіацій кольорів, які в неї залучено. За для спрощеного збалансування прямокутної схеми, варто обирати один колір домінантним, а всі інші - допоміжні.