ПОМІТИЛИ ЛЕТЮЧУ ТАРІЛКУ!

А ви знали, що експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики внесла «Летючу тарілку» на Либідській площі до реєстру пам’яток архітектури та монументального мистецтва?! Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко. Та судячи з прямої мови міністра - це найбільше з усього можливого, що могло зробити міністерство за для відновлення архітектурного об'єкта.

«З боку Міністерства культури та інформаційної політики України - зробили усе можливе. Передаю естафету Київській міській державній адміністрації – КМДА та Віталію Кличку: вам потрібно внести “тарілку” в список щойно виявлених пам’яток об’єктів культурної спадщини, для того, щоб ми могли завершити процес внесення її до державного реєстру пам’яток місцевого значення. У вас на це п’ять днів», – підсумував, пан міністр.

За його словами, цей статус вбереже будівлю як «ласий предмет» для забудовників. Наразі «Летюча тарілка», перебуває в оренді компанії бізнесмена Вагіфа Алієва. Поряд розбудовують торговельний центр Ocean Mall. Також, пан Ткаченко зазначив, що після реставрації споруда може набути вигляду сучасної концертної зали.

Нагадаємо, будівлю Інституту науково-технічної експертизи та інформації з концертною залою у вигляді «Летючої тарілки» було збудовано 1971 року за проєктом архітекторів Флоріана Юр’єва і Льва Новикова.

Цей архітектурний спадок відносять до другої хвилі радянського модернізму.

Ініціатива Save Kyiv Modernism, торік презентувала альтернативний проєкт реставрації «Летючої тарілки». І до речі, цього літа дах будівлі хоча б пофарбували, що вже є неабияким зсувом, відносно, хоча б якихось дій що до архітектурного надбання за усі роки його існування.

Відзначимо, що нещодавно Департамент охорони культурної спадщини КДМА також надав статус культурної спадщини залам Прощання Київського крематорію та ще восьми об’єктам столиці.