РІШЕННЯМ СУДУ УХВАЛЕНО СКАСУВАННЯ ПРАВА НА КОРИСТУВАННЯ ДІЛЯНКОЮ ПІД ЖК "Подол Град Vіntage"


Українське товариство сліпих за рішенням Київради отримало ділянку у 2004 році.


Північний апеляційний господарський суд скасував право Товариства сліпих на постійне користування земельною ділянкою на Вознесенському узвозі, 28-30, де будують ЖК «Подол Град Vintage».


УТОС – Українське товариство сліпих – отримало ділянку, площею пів гектара, за рішенням Київради ще у 2004 році за для будівництва житлового будинку для робітників підприємства. 2017 року інвестором будівництва стала компанія «Будгруппроектінвест-2», бенефіціарним власником якої був Максим Микитась. Наступного року почалося будівництво багатоповерхового житлового комплексу, в якому незначна частка квартир мала дістатися незрячим.


Наразі ЖК «Подол Град Vintage» будує компанія «Едельбург Девелопмент», пов’язана з екскерівником ДАБІ Сергієм Кучером, сином ексмера Степаном Черновецьким та Денисом Комарницьким.


Другого березня 2021 року суд визнав протиправним рішення Київради від 2004 року. Ділянка розташована у межах історичного ареалу міста Києва, а також в архітектурній та археологічній охоронних зонах, тощо. Відтак, тут дозволяється будівництво лише особливо-важливих споруд.


Позов до суду подала місцева громада в особі «Вуличного комітету Воздвиженка» та компанія «Оптимум- Капітал», яка є власником розташованої поруч науково-дослідної школи для дітей. Будівництво ЖК, як нарікають у компанії, оточить її «кам’яним кільцем», через що школа перестане відповідати державним вимогам до будівель закладів освіти.