У САМОМУ СЕРЦІ СТОЛИЦІ, НА ПОДОЛІ, РУЙНУЄТЬСЯ ПАМ'ЯТКА АРХІТЕКТУРИ - "БУДИНОК ВЕРТИПОРОХА"


Прокуратура Києва вимагає привести будівлю до належного стану, оскільки це - культурна спадщина. На власника подали до суду. Маємо зазначити, що власником не було укладано охоронний договір з Департаментом охорони культурної спадщини. Наразі будівля перебуває в аварійному та напівзруйнованому стані...


Будинок звели наприкінці XIX століття у стилі неоренесанс. Він несе зразок унікального архітектурного рішення забудови Подолу тих часів.


ВАЖЛИВО:

у 2016 році будівлю визнали пам'яткою архітектури місцевого значення.


З 2008 року будівля належить до "Подол Інвест". Неодноразово були спроби повернути споруді статус державної власності, проте - безрезультатно.


Декілька разів будинок було охоплено пожежами: у 2007, 2014 та 2017 роках.


Власники маєтку відмовляються проводити реконструкцію, вважаючи, що: "Будівля може бути відновлена тільки шляхом знесення та відтворення її у первинному стані або в інших архітектурних рішеннях".


Ще одна споріднено-прикра новина: неподалік залізничного вокзалу вирішили знести історичну будівлю, попри відсутність будь-яких ознак аварійності. Будинок має досить гарний стан та рівень збереження. Напри великий жаль, замість пам'ятки архітектури, котра є уособленням історії міста, вирішили побудувати 26-поверховий готель. І це за часів карантинних обмежень, котрі діють вже рік...