ЩО ТАКЕ "ГАЗЛАЙТІНГ"?

Кожен з нас, хоча б декілька раз за життя переживав щось подібне. Тож, пориньмо в термінологію та розберемося детальніше.


Газлайтінг - форма психологічного насилля, коли одна людина маніпулює іншою, плутає, викривляє інформацію аби людина мала сумніви в адекватності власного сприйняття чи то спогадах.


Скоріш за все, це є улюбленим інструментом аб'юзерів.


Яким чином це могло спідкати Вас:

"Такого не було, не вигадуй!"

"Та не перебільшуй, нічого ж не сталося!"

"Не поводься так адже ти жінка/мати/кращий робітник тощо"


Ми вирішили трошки відхилити завісу нашої редакційної групи та поділитися прикладами з власного життя:

"Не кусай нігті - це негарно!"

"Не матюкайся - це дівчині не личить!"

"Не тринькай гроші на всякий непотріб!"


Газлайтінг тим і страшний, що Вам подадуть його під солоденьким соусом "піклування і любові". І Ви, не розуміючи цього, будете їсти цю особливу дієтичну страву й не помітите як Вас "рознесе".

Згодом, Ви стоїте на краю життя, не спілкуєтесь із друзями, не купуєте собі ніяких речей, не подорожуєте. Далі, запихаєте якомога далі власну думку разом із непристойними для дівчини словами та щиро вірите, що ось-ось, залишилось ще трошки попрацювати над собою і Ви станете ідеальною. Та скільки б Ви не витратили на психолога - ідеальності не досягти, адже насправді з Вами все ОК! Вами просто маніпулюють! Прокинутися Вам допоможе лише, якщо лусне терпіння або чудо.


Завжди будуть існувати люди, котрі знецінюватимуть Ваші:

- почуття "Ну що ти прибідняєшся, багатьом в рази гірше живеться!"

- зовнішність "Раніше було значно краще!" - рішення "Шкода, що ви в інше місто/країну переїхали, адже тут дешевше/зрозуміліше/батьківщина!" - придбання "Не в брендах щастя!" - друзів "Навіщо ти з ними спілкуєшся, вони якісь недолугі!" - старання "Ай, подумаєш, якусь роботу через смартфон зробила!" Допоки Ви все це ковтаєте - стаєте легким об'єктом та здобиччю для аб'юзера. "Коли я полюбив себе, я усвідомив, що смуток і страждання - це лишень попереджувальні сигнали про те, що я живу проти своєї власної істини." © Чарлі Чаплін