ПОГЛЯНЬТЕ НА СУЧАСНИЙ ДИТЯЧИЙ ПРОСТІР ОЧИМА ДИЗАЙНЕРІВ

Сімейний природний курорт "Moar Gut" у Гросарлі, Австрія - вражає новою територією для дітей та ігровою зоною на 1000м2. Завдяки різноманітності номерів маленькі гості готелю можуть вільно та незалежно реалізовувати свої потреби та інтереси.


Природні матеріали, такі як дерево, хутро, пробка та льон - створюють здоровий клімат кімнати. Проте, особливою родзинкою є унікальне лазіння з конопляних канатів.


Усі установки, аж до килимків для захисту від падіння, були виготовлені місцевими ремісничими підприємствами відповідно до екологічних стандартів.

І, так! Виявляється, що можна повністю уникнути використання пластику!


В дитячих зонах, більшості сімейних готелів, можна знайти надзвичайну кількість пластику: ПВХ покриття для підлоги, килимки з пінопласту, надувні замки та пластикові іграшки.

Зазвичай, ігрові зони вважаються ознакою якості та родзинкою, яку рекламують сучасні, нібито природноорієнтовані готелі класу люкс. Однак те, що, здається, цінують готельєри та гості, шкодить нашим дітям. Науковці дослідили, що залишки пластику можна знайти в тілі майже всіх дітей, особливо пластифікаторів. Вони вважаються гормонально активними хімічними речовинами та є канцерогенами. При нагріванні або розтиранні, пластифікатори можуть розчинятися з пластмаси та потрапляти в організм через ротову порожнину або шкіру.


У цьому місці зразково демонструють, що гра може бездоганно функціонувати й без пластику. Мало того: нині готель сяє унікальною дитячою ігровою зоною, яка не тільки весела, але й безпечна та екологічна.


Використання натуральних матеріалів, звуження речей до найнеобхідніших та повернення до нецифрових іграшок створюють стійке та цінне середовище для дітей, яке є забутим, а тому новим у галузі.

Навіть гардероб демонструє, що тут головну роль займають діти! Це не просто місце для переодягання з меблями, призначеними для малечі. Діти люблять тусуватися тут, грати в "лову" або досліджувати місцевість на дерев’яному самокаті або кімнатному авто.


Вхід до однієї з кімнат веде через маленькі двері. Різноманітність кімнат дозволяє дітям вільно та самостійно реалізовувати свої потреби та інтереси й, таким чином, виховує їх природним шляхом.

Сходи, пандуси, гірки, печери та ніші дають змогу, навіть найменшим з діточок, самостійно слідувати своїй природній цікавості. Петлі у формі яєчної шкаралупи підтримують видатну мову дизайну.


Новий тренажерний зал з гіркою та стіною для скелелазіння, а також унікальні групові гойдалки з нержавіючої сталі та коноплі особливо популярні серед дітей старшого віку.


У зоні батьків та дітей різні кімнатні та ігрові простори відкриваються на двох рівнях. Хмарний пейзаж з овечої вовни проходить через залитий світлом просторий замок у повітрі. Це не тільки естетично, а також має функцію поглинання звуку.


Центральне місце та особлива родзинка - це унікальна вертикальна сітка для лазіння з натуральних волокон, яка поєднує два контрастних рівні. Нижній рівень, схожий на печеру, створює приватні зони та місця для читання.


Сьогодні, для виробництва мотузок зазвичай використовують такі пластмаси як: поліестер, поліамід або поліетилен. Але природа пропонує кращу альтернативу: коноплі - надзвичайно економні рослини та відновлювана сировина. Її особливі характеристики, такі як міцність, довговічність і вогнестійкість, цінувалися ще в давнину.

В Австрії, на жаль, залишилося лише кілька майстрів з плетіння мотузок, які зберігають майстерність обробки натуральних волокон. Це робить ще важливішим забезпечення існування професії за допомогою виробів, виготовлених на замовлення.


Загалом, обираючи матеріали та вироби, дизайнери звертали увагу на екологічність та регіональних майстрів аби популяризувати природні матеріали та їхніх творців.