ЯК СТАТИ МОДЕЛЛЮ ПІСЛЯ 40 - ІНТЕРВ'Ю З INESS BALANCHI


Нещодавно я мала цікаву бесіду з пані Інессою, вона розповіла мені свою історію про те, як стала моделлю у віці 40+ років. Заінтригована, я вирішила запитати її, як вона це зробила і як інші жінки після 40 також можуть стати моделлю?!

Привіт Інессо. Дякуємо, що знайшли час, щоб відповісти на кілька запитань для Garny Digest. Чи можете Ви розповісти нам трохи більше про себе?

Я Інесса й народилась у Львові. Вже багато років проживаю в Києві, точніше у київській області, але народилася та виросла у самісінькому центрі Львова. Заміжня і маю трьох чудових дорослих дітей. Займаюсь моделінгом, також викладаю та беру участь у створеннях фешн-шоу, маю власний бізнес, пишу вірші та малюю картини, коли є натхнення.

Як орієнтир, до якої вікової групи Ви належите або, можливо, Ви готові поділитися своїм віком?

Мені 50 років. Я почала працювати моделлю у 48 років. Насправді мені не подобається слово "стара", оскільки я не відчуваю себе старою, я відчуваю, що я у самому розквіті сил як би це банально не звучало. У Європі "зрілих" моделей називають "найкращими", мені це дуже подобається, тому що 40+ – це найкращий вік для будь-якої жінки!Ви вирішили стати моделлю у віці 40+. Чому у Вас виникло бажання почати кар'єру моделі?

У мене завжди було бажання стати моделлю. Але моє життя склалося по-іншому. Я вчилася, потім почала працювати, щоб заробляти на життя, народила дітей. Коли мені було 48 років, я пішла до модельної школи. Тоді все й почалося. Закінчила першу школу, де мене запевняли, що я - талант. Я вирішала знайти ще одну школу моделінгу і сформувати своє портфоліо. Невдовзі після цього, мені запропонували викладати дефіле та брати участь у показах. Модель у моєму віці — це така сама мода й вихід на подіуми. Я представляю жінок, яким 40 і більше років, проте на фотосесіях я різна: емоційна, стримана, весела, грайлива чи пристрасна. Модельний бізнес - це набагато більше ніж те, що ми бачимо по телевізору чи в журналах.Наскільки легко було стати моделлю в цьому віці?

Це було досить легко, тому що в цій віковій групі небагато жінок, які бажають подорожувати, бути гнучкими, регулярно тренуватися й працювати майже за безцінь, аби створити портфоліо. Спочатку це вимагає багато роботи… Моделі, які займаються цим все своє життя, дорогі для фотографії та показів, оскільки вони відомі, та навіть у віці 40+ цікавляться лише великими контрактами. Але я почала з нуля, тому що це була моя нездійсненна мрія. Ви дійсно повинні інвестувати власний час (і гроші), щоб отримати хороші пропозиції, щоб представляти себе та створити гідне портфоліо.Які вимоги, щоб бути моделлю старше 40 років і отримати роботу? Чи потрібно підтримувати форму? Можливо спеціальні процедури?

Так і ні. Ви, ймовірно, отримаєте більше роботи, коли будете у формі та матимете здорову вагу. Але є також моделі plus-size та інші моделі. Я вважаю, що це більше про загальну картину людини. Ви повинні мати гарний вигляд, бути пропорційно та гармонійно складеною, професійно дефілювати та позувати, і вміти грати. Це якщо йдеться про продукт (наприклад, кухню чи велосипед), а не про модель. Іноді йдеться про компанію або те, що компанія має сказати. Бути репрезентативним подекуди важливіше, ніж бути красивим.З Вашого досвіду, чи починають компанії використовувати більше моделей старше 40 років?

Так! Людей вже не зацікавиш купівлею речей та продуктів від дівчини, котра виглядає як Ваша дочка. Ринок для людей 45-65 років стає дедалі більше. Ці люди мають більше часу та грошей, тому що вони перебувають на етапі свого життя, коли вони мають більше часу, щоб насолоджуватися дозвіллям, оскільки діти переважно самостійні. Також, як правило, вони більше цікавляться журналами про здоров’я та відпочинок, ніж модою. Смішно бачити 20-річну модель на фотографії, яка продає оздоровчий чи медичний продукт, призначений для людей іншої вікової категорії. На щастя, реклама стає все більше різноманітною та зображати реалії сучасного суспільства.


фотограф Виктор Плясов

Чи багато роботи для моделей старше 40 років? У яких проєктах залучені Ви?

Я працюю як подіумна модель, фешн покази, фотосесії для глянців. Також беру участь у фотосесіях, щоб поновлювати своє портфоліо. Вся робота здебільшого полягає у творчості, роботі над втіленням ідей тощо.Що Ви порадите іншим жінкам віком 40+, які хотіли б почати кар’єру моделі?

Я хотіла б зазначити, що для початку Вам знадобляться гарні фотографії. Зверніться до професійного фотографа, який готовий допомогти Вам зробити чудові портрети та знімки у весь зріст. Також варто знайти хорошу модельну школу, повчитися та отримати не лише досвід, а й щиру думку від фахівців стосовно Вашого майбутнього у моделінгу. Модельна школа - це місце, де Ви можете зустрітися з професійними фотографами, викладачами та дізнатися більше про цей бізнес.Давайте трохи поговоримо про Ваш особистий стиль. Як би Ви описали власний стиль?

Я класична жінка. Я шикарна жінка. Достатньо сучасна й де інде як дівча. У мене відсутні пластичні операції. Більшість людей називають мене жвавою, енергійною, веселою та життєдайною. Займаюся йогою та регулярно відвідую банні процедури. Фотографи дуже задоволені моєю формою, особливо тоном шкіри - це полегшує їм роботу після фотосесії. Мій стиль - переконливий та спокусливий. Приваблива бізнеследі. Більшість робіт вимагають цього. А ще я не боюся старіння. Я хочу зробити це витончено та стильно. Нещодавно я стала бабусею, тож намагаюсь встигати все, і здається, що в мене непогано виходить.

Як Ви підбираєте одяг і на що надихають Ваші вбрання?

Сучасний кежуал та класика. Мені подобається поєднувати щось класичне з останніми тенденціями, щоб створити неперевершений образ. Особисто я вважаю, що ми, жінки старше 40 років, не повинні хотіти виглядати як наші доньки. Ми повинні мати свій власний стиль, який є символом цього чудового періоду нашого життя.Чи змінився Ваш стиль після 40 років?

Я не відмовилася від мініспідниць! Проте, вважаю, що важливо гармонійно підбирати одяг та вдягати те, що дійсно личить. Деякі речі виглядають просто смішно, коли тобі за 40, а ти вдягнулася наче тінейджер. З іншого боку: я ношу бікіні в басейні.


фотограф Виктор Плясов

Чи вірите Ви в одяг "відповідно до віку"? Та чи має це для Вас значення?

Так, я вважаю, що краще мати гарний вигляд як жінка старше 40 років, ніж поганий, намагаючись виглядати як підліток. Одяг, який відповідає Вашій фігурі, значно сексуальніший та привабливіший, ніж одяг останніх колекцій, який Вам не пасує... Багато модних новинок підходять для жінок старше 40 років, проте більшість речей - лише для дівчат, наприклад, легінси, сорочки з кумедними малюнками або штани з дуже низькою талією.Чи скажете Ви, що сьогодні Вас більше цікавлять мода, стиль і те, як Ви виглядаєте?

Я завжди була дуже вичурною, тому намагалася виглядати якнайкраще. Я не стежу за модою наче залежна, але мене, звісно, цікавлять тенденції та модний одяг, який підходить для повсякденного життя та роботи моделі. Коли мені доводиться одягатися на фотосесії, зазвичай я приношу власний одяг. Тут необхідний хороший смак. Для фотосесій існують деякі правила: "менше" виглядає як "більше", чорний робить картинку мертвою, сірий може змусити Вас виглядати старшою тощо. Знайти гарний одяг, який підійде як у повсякденному житті, так і на роботі, — це мистецтво! Я маю виглядати привабливо, але носити високі підбори цілий день інколи втомлює, тому взуття має бути високої якості. Одяг має ідеально сидіти, але також бути достатньо зручним, щоб можна було відчувати себе комфортно та посміхатися цілий день.Можливо у Вас є поради щодо стилю для жінок старше 40 років, якими Ви бажаєте поділитися?

Так, не намагайтеся виглядати як Ваша 15-річна донька. Навіть якщо у Вас є все для цього. Ви можете виглядати неймовірно в прекрасній сукні, проте геть протилежно в вузьких джинсах і сорочці з кумедним принтом. Крім того, краще купити кілька якісних мештів/черевиків, ніж мати 50 пар поганих підробок.

Чи плануєте Ви продовжувати займатися моделінгом і як Ви бачите розвиток своєї кар'єри в майбутньому?

Так, я сподіваюся, що буду моделлю до кінця життя. Я щодня займаюся йогою, щоб залишатися стрункою та в хорошій формі. Сподіваюся, мої діти пишаються, коли бачать мене в журналах на рівні з молодими моделями, так я ще й бабуся! Наостанок: поділитеся подробицями фотосесії, котра прикрашає статтю та життям у школі моделей?

Методика викладання в модельній школі Modas model на подив проста, проте ефективна. Адже все просте, геніально! Наш педагог з фотопозування та засновник цієї школи - Яна Козловська, розкриває в ученицях творчий потенціал і креативне мислення. В нашій школі, фотопозування закріплюється двома, трьома фотосесіями на місяць, на різні теми. Для учениць школи та моделей агенції фотосесії безоплатні, але я є комерційною для будь-яких проєктів, де буде можливість реалізувати власні вміння й таланти. Щодо світлин: всі образи, макіяж та антураж ми створюємо колективно. Ця фотосесія називалася фруктовою. Її майстерно передав фотограф - Олена Бутіщенко.

Чи є ще щось, що Ви могли б додати?

Якщо хтось хоче запитати мене особисто або потребує поради - не соромтеся, звертатися! Я думаю, що жінки старше 40 років повинні підтримувати одна одну, а не зосереджуватися на конкурентоспроможності. Я готова ділитися досвідом з кожною, якщо це в моїх силах.


Дякую, Інессо, за це інтерв’ю та за Ваші чудові знімки.

Повне ім'я Інесси - Інесса Баланчівідзе, як модель - Iness Balanchi. Діюча модель в київському агенстві "Modas Model". Брала участь у fashion-показах, зйомках для глянців та працювала з брендами: "Київський Міжнародний Кінофестиваль", "Ukrainian Fashion Industry Awards", "SophyG", "Колесо жизни", "Grand Fashion Modas", "Fashion Life Magazine", "Malvie French Magazine", "Flame International London UK Award", "Golets", "Kati Kolmakova", "Modas fashion runway", "Off Town Magazine", "World", "Modas Magazine", "Gossip Magazine", "Festival Fashion Performance", "Vie Fashion Week" в О.A.E. Щоб отримати більше інформації або поговорити про співпрацю, Ви можете відвідати її сторінки у соц.мережах.

Цікаво: Чи бажаєте Ви бачити більше 40+ моделей у ЗМІ?